Odebraliśmy nową ciężarówkę na gaz LNG

Odebraliśmy nową ciężarówkę na gaz LNG

Mamy ekologiczny powód do dumy. Jako pierwsza firma w Polsce jesteśmy w posiadaniu ciągnika siodłowego SCANIA, zasilanego tylko ekologicznym gazem LNG.

Skroplony gaz ziemny ma ogromną wartość ekologiczną, jest paliwem bardzo czystym. Dzięki niemu pojazd bez trudu spełnia wymagania normy Euro 6. Niezwykle istotną cechą pojazdów zasilanych gazem LNG jest fakt, że ich silniki pracują zdecydowanie ciszej od silników Diesela. Gaz LNG jest też bezpieczny. W postaci ciekłej jest niepalny, natomiast po wymieszaniu się z powietrzem bardzo szybko się ulatnia. LNG jest gazem bezbarwnym, bezwonnym i nietoksycznym. Rozlany znika bez śladu. Istotne jest, iż może być wytwarzany ze źródeł odnawialnych, w postaci biogazu.

Gaz LNG w porównaniu ze sprężonym CNG zapewnia większy zasięg bez tankowania, zbliżony do zasięgu pojazdów napędzanych silnikiem Diesla. Pojazdy na LNG wygrywają natomiast z Dieslami pod względem kosztów eksploatacji. Mimo, że zakup tego typu pojazdów wiąże się z kilka procent wyższym wydatkiem, jednak niższa cena LNG z nawiązką to rekompensuje.

Ciężarówki napędzane tym gazem są ciche, czyste i ekologiczne. Tom-Tech z dumą może więc mówić o sobie: “Nie truję. Jeżdżę na LNG!”.

010

011

012

Comments are closed.